">

Grankanārija


Gran Kanaria ir trešā lielākā un viena no populārākajām salām Kanāriju saluarhipelāgā. Salas galvaspilsēta ir Las Palmasa. Gran Kanāriju nereti dēvē par „miniatūrukontinentu”, kurā ir smilšainas pludmalesun kāpas, tropiskie un priežu meži,līdzenumi, kanjoni un kalni.

Salu divās daļās sadala La Kumbre kalnu grēda. Slavenās plakankalnes Roke Nublo („mākoņu klints”) malā atrodaslavas monolīti. No šīs vietas paveras burvīgs skats uz visu salu un grandiozo Teides vulkānu, kas atrodas Tenerifes salā.

Gran Kanārijā ir ļoti bagātīga augu valsts. Visu dienvidu piekrasti klāj kaktusi un augi, kas labprāt aug sausā klimatā, bet ziemeļu piekrastē pārsvarā sastopami tropiskie augi. Salas centrālo daļu veido ar priežu mežiem apauguši apdzisuši vulkānu krāteri. Salas rietumu daļa ir klinšaina un maz apdzīvota. Daudzo, no dažādiem augstumiem krītošo ūdenskritumu dēļ, mitrās klintis saules gaismā atmirdz visās varavīksnes krāsās. Salā ir ļoti daudz skaistu aizu un kanjonu.

Gran Kanārija ir viena no pievilcīgākajām kūrorta zonām, kas savu lielisko pludmaļu, plašās ūdens sporta izvēles, bagātīgās naktsdzīves un izklaides parku pārpilnības dēļ, ir kļuvusi ļoti populāra.

Februārī Gran Kanārijā notiek karnevāls. Tie ir nebeidzami svētki, kas iekļauti Ginesa rekordu grāmatā kā visilgstošākais karnevāls pasaulē. Izklaižu pārpilnības un tērpu daudzveidības ziņā šis karnevāls var sacensties ar slaveno Riodežaneiro karnevālu. Tieši Gran Kanārijā ierīkots ne vien salā, bet visā Spānijā pirmais golfa laukums. Šobrīd salā darbojas 8 lieli golfa spēles kompleksi, kas ir aprīkoti saskaņā ar pasaules līmeņa ekspertu ieteikumiem. Pēdējā laikā Gran Kanārija kļuvusi par vienu no pasaules vindsērfinga elites iecienītākajām vietām. Vindsērfinga ekipējumu var iznomāt jebkurā no salas lielākajām pludmalēm, taču pats lielākais nomas centrs atrodas Felizas ciemā Gran Kanārijas dienvidos. Šeit ir piemērotākie apstākļi, lai iesācēji varētu apgūt šī sporta veida pamatus un profesionāļi varētu pilnveidot savu meistarību.

Salas galvaspilsētu Las Palmas mēdz dēvēt par “shopping” cienītāju tūristu paradīzi. Veikalos šeit ir ļoti pievilcīgas cenas, kas ir ievērojami zemākas, nekā citviet Eiropā, jo Kanāriju salās ir brīva ekonomiskā zona. Viena no skaistākajām vēsturiskajām vietām, kur notiek visu svarīgāko reliģisko svētku svinības ir Terova. Šajā pilsētā dominē Kanāriju salām raksturīgā arhitektūra. Arukasaievērojama ar ruma ražošanas rūpnīcām. No tām slavenākā ir “Arehucas Gran Reserva”. Bet 30 km attālumā no Maspalomas kūrorta atrodas interesantais Palmitosas parks. Tā ir īsta tropu oāze. Šeit var noskatīties dresētu papagaiļu uzstāšanos, vērot 1500 eksotisku putnu un apmeklēt paviljonu, kurā var apskatīt vispārsteidzošākos tauriņus pasaulē.


Gala Drag Queen Las Palmas de Gran Canaria 2014