La Gomera


.

La Gomera ir otra mazākā sala no Kanāriju arhipelāgā un tās forma ir gandriz apaļa. Tā atrodas rietumu provincē un tās galvaspilsēta ir San Sebastián de La Gomera. Tas ir arī pazīstama kā Kolumba salas, jo admirālis Kristafors Kolumbs ceļojumā uz "Jauno Zemi" šeit piestāja papildināt istikas līdekļus. La Gomera salas iedzīvotāju skaits ir apmēram 24000.

La Gomera platība ir 369 kvadrātkilometri, un tās augstākā virsotne ir Garajonay, aptuveni 1487 metrus, kas atrodas National Park Garajonay. Sala ir apmēram 12 miljonus gadus veca, un to morfoloģija ir pilna ar gravu, kas padara Gomera vienu no salām visievērojamāko un aizraujošām ainavām. Īpaši dabas piemineklis "Bodies" rāda bazalts Colonnade formas caurules redzama tikai no jūras.

Garajonay National Park, Jewel Kanāriju dabas mantojums, tika atzīts Pasaules mantojuma sarakstā UNESCO 1986. Tas ir viens no labākajiem glabā noslēpumus salu, uz mežu "El Cedro" patieso relikts no terciārās un pasaules līderis saglabāšanai lauru. Pateicoties akcijai jūras mākoņi (horizontālais lietus) veģetācija ir ļoti bieza, un var atrast fayas, virši, Laurel un papardes, turklāt ir pilns takas ceļot un redzēt pirmo roku intricacies šo seno mežu.

La Gomera ir 16 aizsargājamās teritorijās, papildus National Park Garajonay, kas veido 33,3% no kopējās platības salas.

Ir daudz salu endemics šajā līmenī floras un faunas, tostarp milzu ķirzaka La Gomera, kas ir viens no visvairāk apdraudēto sugu uz planētas, un šobrīd atgūstas.


La Gomera – GomeraToday

25 Marts 2019

Periódico Digital de la Isla de La Gomera, Noticias e Informaciones