Lanzarote


Lanzarote ir sala ar kopējo platību 645,9 km2 ir vistālāk uz austrumiem esošā sala Kanāriju salu arhipelāgā. Tajā dzīvo 127 457 iedzīvotāju (2006. g.), salas vienīgā pilsēta ir Arrecife ar 55 200 iedzīvotājiem. Augstākā virsotne ir Peñas del Chache, 671 m augsta. Lielākais platums no vienas salas krasta līdz otram ir ~ 21 km un garums ~ 59 km. Attālums līdz Āfrikas krastam ir 140 km. Tā ir visjaunākā no Kanāriju arhipelāga salām, tikai dažu gadsimtu vecumā un tajā joprojām darbojas vulkāni.

Savdabīgās dabas raksturīgākais piemērs ir "velna lauki" – milzīgs sastingušas lavas tuksnesis. Tā ir unikāla ainava, kādu reti kur var redzēt. Salas oriģinālais nosaukums ir Titeroygatra, kas tulkojumā nozīmē „krāsainie kalni”.

Apmeklējiet Nacionālo parku Timanfaya, kurā redzēsiet darbojošos vulkānu un geizeru, dažādus lavas laukus, iepazīsieties ar neatkārtojamu vīnogu audzēšanas veidu vulkāniskā augsnē. Šajā parkā var ieturēt maltīti, kur gaļu uzgrillēs uz vulkāna akmeņiem. Pa parka teritoriju tūristus vadā ar kamieļiem, jo pa lavas atstātajiem pelniem un akmeņiem ir ļoti grūti pārvietoties ar kājām. Salas ziemeļu daļā, var nolaisties alās un apskatīt dabas brīnumu – baltos krabīšus "Jameos del Agua". Labākās Lanzarotes pludmales ir Famara, Papagayo, Orzola, Puerto del Carmen un Las Cucharas.